Soczewka fakijna

Soczewki fakijne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają wadę wzroku niemożliwą do skorygowania za pomocą lasera excimerowego.

NOWOŚĆ: SOCZEWKI VISIAN ICL - firmy STAAR

Najczęściej ta procedura jest wykorzystywana w przypadku wysokiej krótkowzroczności, choć może być także alternatywą dla korekcji laserowej u osób, które mają niedużą wadę ale nie mogą lub nie chcą poddać się korekcji laserem.
Soczewki fakijne są przeznaczone dla pacjentów, którzy:

  • są w wieku: 21-50 lat
  • mają stabilną wadę wzroku (niezmienną co najmniej przez 6 miesięcy przed badaniem kwalifikacyjnym)
  • mają krótkowzroczność w granicach: od -7 do -23D i astygmatyzm do 2D (gdy większy- do rozważenia korekcja laserowa po zabiegu doszczepienia soczewki)
  • mają nadwzroczność w granicach: od +5 do +13D i astygmatyzm do 2D (gdy większy- do rozważenia korekcja laserowa po zabiegu doszczepienia soczewki)
  • mają krótkowzroczność w granicach: od -7 do -23D i dodatkowo WYSOKI astygmatyzm - powyżej 2D
  • mają ostrość wzroku nie mniejszą niż 0,5
  • nie mają satysfakcji z widzenia w okularach czy soczewkach kontaktowych
  • i cieszą się ogólnie dobrym stanem zdrowia

Od listopada 2014 są dostępne soczewki fakijne Visian ICL firmy amerykańskiej firmy STAAR. Są to tzw. soczewki tylknokomorowe - mocowane za teczówką oka. Visian  ICL jest soczewką zwijalną, implantowaną z tzw. mikrocięcia, które nie wymaga zakładania dodatkowych szwów.  Po operacji pierwszego oka - już po kilku dniach - można doszczepuiać soczewkę w drugim oku tego samego pacjenta. Okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni. 

PROCEDURA DOSZCZEPIENIA SOCZEWKI FAKIJNEJ - KWALIFIKACJA:

Poświęcamy dużo czasu kwalifikacji pacjenta. Wykonujemy szereg badań, które określą czy zabieg może być przeprowadzony, jaką moc soczewki należy dobrać, aby pacjent widział dobrze. Dlatego badanie kwalifikacyjne jest kilkuetapowe:

KROK 1 – WIZYTA KWALIFIKACYJNA.

NA KILKA DNI PRZED WIZYTĄ KWALIFIKACYJNĄ NALEŻY ZDJĄĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE (TWARDE LUB MIĘKKIE)

Badania kwalifikacyjne osób z krótkowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem, nadwzrocznością wykonuje dr Wojciech Kołodziejczyk oraz dr Justyna Izdebska. 


Na wizytę można się umówić telefonicznie (22 654 68 06), mailem: rejestracja@okolaser.com.pl lub wysyłając specjalny formularz z naszej strony internetowej: www.okolaser.com.pl

W trakcie wizyty kwalifikacyjnej pacjent ma wykonane kilka badań - w tym UBM oczu, Confoscan, IOL MASTER – biometrię laserową. Badanie dotyczy obydwu oczu - nawet w sytuacji, gdy w jednym oku jest mniejsza wada, lub inna przyczyna, dla której soczewka fakijna ma być umieszczona tylko w jednym oku. W dniu kwalifikacji pacjent otrzyma wykaz badań, które należy wykonać dla potrzeb znieczulenia (anestezjolog).

Pacjent jest również kierowany na specjalistyczne badanie siatkówki w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser Klinika prof. Jerzego Szaflika przy ul. Dolańskiego 2

Operację doszczepienia soczewki fakijnej wykonuje:

prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik i dr hab. n. med. Justyna Izdebska

KROK 2 – OPERACJA

Termin operacji ustalamy z pacjentem po uprzednim zaakceptowaniu kwalifikacji. Pacjent dokonuje przedpłaty na operację. 

OPERACJA:
W dniu operacji pacjent dopłaca pozostałą część kosztów. Stawia się o umówionej godzinie. Prosimy o zabranie kapci, ew. szlafroka.
Zalecenia:
Przynajmniej 5 godzin przed przyjściem do naszej kliniki NIE WOLNO JEŚĆ ANI PIĆ. Jest to istotne dla prawidłowego przeprowadzenia znieczulenia. Panie prosimy o przyjście bez makijażu oraz o niemalowanie paznokci.

Pobyt pacjenta w naszej klinice trwa około 2-3 godziny. Sama operacja- około 20 minut.

KROK 3 – WIZYTY KONTROLNE:

I wizyta – na drugi dzień po operacji
Kolejne kontrole- ustala się po pierwszej.

Czas gojenia – to około tydzień. Jeśli jest wskazanie do operacji obydwu oczu, to można to zrobić w odstępie 2 tygodni. W tym czasie pacjent nie ma jeszcze pełnego widzenia, dlatego drugie oko należy zoperować tak szybko, jak to będzie możliwe – dla pełnego komfortu widzenia.

KONTAKT DO NAS

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser
Klinika prof. Jerzego Szaflika

00-215 Warszawa
ul. Dolańskiego 2
tel./fax. +48 22 654-68-06
+48 22 654-67-81
+48 22 826 65 66

Filia CMO Laser w Siedlcach

08-110 Siedlce
ul. Aleksandrowska 4
tel. +48 22 654-68-06,
+48 22 654-67-81,
+48 25 631-31-77

© Centrum Mikrochirurgii Oka Laser Klinika prof. Jerzego Szaflika | wszelkie prawa zastrzeżone
     Pozycjonowanie:      IT Holding