Korekcja laserowa wad wzroku - Nasz sprzęt

LASER MEL-80 NIEMIECKIEJ FIRMY CARL ZEISS MEDITEC JEST NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM URZĄDZENIEM TEGO TYPU. NALEŻY DO TZW. IV GENERACJI LASERÓW EXCIMEROWYCH:

 • częstotliwość na której pracuje gwarantuje uniknięcie efektów termicznych – większe bezpieczeństwo.
 • czas oddziaływania na rogówkę jest minimalny – daje to lepszy komfort dla pacjenta podczas zabiegu korekcji laserowej.
 • średnica wiązki 0,7 mm zapewnia idealne rezultaty korekcji. LASER MEL-80 ma bardzo małą wiązkę: 0,7 mm w porównaniu do np. lasera Visix (który ma wiązkę o średnicy 4,5 mm) czy lasera Bausch&Lomb (tu wiązka ma średnicę 2 mm). Im mniejsza wiązka to tym większa możliwość dokładniejszej korekcji, a więc bardzo dobry efekt i większe bezpieczeństwo zabiegu. Korekcja naszym laserem zapewnia zminimalizowanie efektu „halo”, bardzo dobre widzenie zmierzchowe- laser MEL-80 uznano za najlepszy na świecie w tej kategorii laserów.
 • Laser MEL-80 ma dwa profile ablacji: „tradycyjną” oraz personalną (custom v), która łączy wave front z abberacją - I TAKĄ TECHNIKĘ ZASTOSTOWALIŚMY W 2008 R JAKO PIERWSI W POLSCE.
 • System śledzenia ruchu gałki ocznej: „Active Eye Tracker” zapewnia kontrole ruchu gałek ocznych podczas zabiegu. Laser wyłączy się, gdy pacjent będzie patrzył poza wskazany przez lekarza punkt. Jeśli więc bałeś się, że w trakcie zabiegu oko może uciec- to ta funkcja MEL-80 gwarantuje automatyczną lokalizację źrenicy w czasie zabiegu.
 • MEL-80 posiada specjalny system CCA.
 • Platforma diagnostyczna CRS-MASTER (abberometr i topograf) pozwala na bardzo dokładne zaplanowanie zabiegu i jest przydatna w określaniu jego efektów (możliwej korekcji wady wzroku). To szczególnie przydatne u osób z astygmatyzmem, zwłaszcza nieregularnym. Aberrometr WASCA ma 1452 punkty składające się na cały sensor. W trakcie badania oka - wykorzystujemy dane z ok. 800 punktów w oku pacjenta.
 • Za pomocą toru wizyjnego możemy archowizować zabiegi.
 • MEL-80 ma atest FDA – amerykańskiej organizacji ds. leków – to jedyny laser, który nie jest produkcji amerykańskiej i posiada ten ważny atest.
 • pozwala wykonać korekcję szytą na miarę.

MEL-80 – JESTEŚMY RAZEM JUŻ PONAD 5 LAT

Dokładnie w 2008 roku w Klinice Mikrochirurgii Oka Laser rozpoczęliśmy działania z nowym laserem: MEL-80. W ciągu tych lat w naszej Klinice za pomocą MEL-80 z powodzeniem zoperowaliśmy już blisko 10 000 oczu pacjentów.

Laser MEL-80 to jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie. Pozwala na przeprowadzanie operacji u osób z szerokimi źrenicami, nieregularnym astygmatyzmem i innymi wadami, które w normalnych warunkach uniemożliwiałyby prawidłową korekcję wzroku.


Dzięki laserowi Carl Zeiss MEL-80 już od 4 lat możemy operować w technice "customizacji". Technika ta jest lepszym odpowiednikiem popularnego wave front-u. Do tego laser umożliwia diagnostykę na najwyższym poziomie: tzw. vasca i abberometr. Wszystko razem pozwala tak zaprogramować laser MEL-80, aby korekcja była bardzo zindywidualizowana. Oznacza to, że - przy naszym wieloletnim doświadczeniu w korekcji laserowej - i dysponując najlepszym urządzeniem tego typu na rynku, możemy zoperować również tych pacjentów, u których korekcja do tej pory nie była możliwa.


Od czasu zakupu lasera Carl Zeiss MEL-80 operujemy dalej metodami LASEK, EPI-LASIK, SBK-LASIK a od 2013 r - EBK.
Krótka historia laserów excimerowych MEL


W 1994 roku prof. Jerzy Szaflik otworzył Centrum Mikrochirurgii Oka LASER a w 1996 roku przeprowadzono pierwsze w Polsce - w prywatnym ośrodku - zabiegi korekcji laserowej. Pierwsze zabiegi były wykonywane techniką PRK a pierwszy laser excimerowy w OkoLaser to niemiecki MEL-60.


Laser MEL-60 nie miał dodatkowego wyposażenia do korekcji bardziej skomplikowanych wad wzroku. Kiedy dzisiaj lekarze wspominają tamten laser, mówią o tym, że wiązka lasera była stała a jej pracę modelowała specjalna "maska" - przykładana do rogówki pacjenta.


W 2004 roku ten laser został wymieniony na nowszy - MEL-70 wyposażony dodatkowo w urządzenie do topografii rogówki i do diagnozowania nieregularnego astygmatyzmu. W oparciu o system TOSCA po raz pierwszy w Polsce stało się możliwe korygowanie nieregularnego astygmatyzmu - w oparciu o topografię rogówki. Laser MEL-70 był wyposażony w "flying spot" - wiązka lasera działała tu punktowo, pulsacyjnie w różnych miejscach rogówki, modelując ją zgodnie z planem korekcji. W tym czasie w OkoLaser przeprowadzono wiele zabiegów u pacjentów z nieregularnym astygmatyzmem.


W październiku 2008 roku w CMO LASER wprowadzono kolejną generację "Mela" - MEL-80. Jest to jedno z najlepszych na świecie urządzeń do korekcji laserowej. Pozwala wykorzystać wiedzę i wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów. Dzięki specjalnej platformie diagnostycznej- CRS MASER, wyposażonej w topograf rogówki i Vascę (wave front) skomplikowane zabiegi w oparciu o topografię rogówki czy wave front nie są już problemem. Dokładna analiza oka przed zabiegiem pozwala precyzyjnie zaplanować zabieg. Dziś wykonujemy zabiegi, których praktycznie niewiele który ośrodek się podejmuje:

 • u pacjentów z tzw. cienka rogówką
 • u pacjentów z astygmatyzmem wtórnym (po przeszczepach rogówki, urazach oka, operacjach zaćmy metodą PUZ)
 • u pacjentów z nieregularnym astygmatyzmem
 • u pacjentów z szerokimi źrenicami
 • u pacjentów ze stożkiem rogówki- wykonując jednoczasowo LASEK+TR lub EBK+TR i cross-linking.


Laser MEL-80 dał nam możliwość pomocy pacjentom w najlepszym, światowym standardzie.

Szanowny Pacjencie,

pamiętaj o tym, że w 1999 roku wprowadziliśmy na polski rynek korekcję w oparciu o topografię rogówki. Nasi lekarze mają więc doświadczenie w technice zbliżonej do „wave front”. Teraz wykonują najnowocześniejsze na świecie zabiegi typu "wave front". A Ty nie musisz już szukać podobnej oferty na świecie.

KONTAKT DO NAS

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser
Klinika prof. Jerzego Szaflika

00-215 Warszawa
ul. Dolańskiego 2
tel./fax. +48 22 654-68-06
+48 22 654-67-81
+48 22 826 65 66

Filia CMO Laser w Siedlcach

08-110 Siedlce
ul. Aleksandrowska 4
tel. +48 22 654-68-06,
+48 22 654-67-81,
+48 25 631-31-77

© Centrum Mikrochirurgii Oka Laser Klinika prof. Jerzego Szaflika | wszelkie prawa zastrzeżone
     Pozycjonowanie:      IT Holding