I.C.P. OSA to pierwszy w Polsce aparat pozwalający na kompleksową ocenę warstw filmu łzowego. Urządzenie umożliwia niezwykle szybkie przeprowadzenie zestawu bezbolesnych i nieinwazyjnych badań diagnostycznych suchego oka, począwszy od oceny czasu przerwania filmu łzowego, poprzez ocenę warstwy lipidowej, po Meibografię.
Przy pomocy I.C.P OSA możliwe jest wykonanie takich badań jak:
Meibografia,
Badania elektrofizjologiczne służą do oceny funkcjonowania siatkówki, nerwów wzrokowych i drogi wzrokowej. Dostarczają cennych danych podczas stawiania diagnozy oraz kontrolowania leczenia wielu chorób okulistycznych i ogólnoustrojowych dających objawy okulistyczne.
Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje badań elektrofizjologicznych:
badanie elektroretinograficzne (ERG) i elektrookulograficzne (EOG) pozwalające na uzyskanie informacji o funkcjonowaniu poszczególnych warstw siatkówki
badanie wzrokowych potencjałów wywołanych (VEP/WPW) umożliwiające ocenę funkcjonowania drogi wzrokowej od plamki przez nerw wzrokowy, drogę wzrokową do kory wzrokowej w mózgu.
Pierwszy w Polsce aparat tego typu. Umożliwa dokładne obejrzenie wszystkich powiechni rogówki. urządzenie umożliwiające obejrzenie przedniej (jak w topografii) i tylnej powierzchni rogówki. pomaga nam np. zdiagnozować pacjentów ze stożkiem rogówki. To badanie jest również wykonywane u pacjentów z tzw. cienką rogówką (np. przed korekcją laserową).
jedno z dwóch w Warszawie - i niewielu w Polsce- urządzeń badających funkcje przyżyciowe rogówki. Dzięki badaniu confoscanem możemy np. określić stan rogówki przed i po zabiegach okulistycznych. Możemy archiwizować zdjęcia z Confoscanu, co ulatwia obserwację wieloletnią pacjentów po róznych zabiegach okulistycznych.
pozwala na dokładne 'obejrzenie' przedniego odcinka gałki ocznej. To badanie jest stosowane w diagnostyce chorób rogówki i spojówki, do kontroli stanu pooperacyjnego rogówki, stanu tęczówki, wykrywaniu guzów przedniego odcinka gałki ocznej, zmian siatkówki i naczyniówki, zmianach pourazowych, jaskrze a także do kontroli ustawienia wszczepionych soczewek (po operacji zaćmy, wymianie soczewki naturalnej a sztuczną a także odszczepieniu soczewki fakijnej)
ocenia przednią warstwę rogówki. Pozwala wykryć nieregularności (astygmatyzm, stożek), opisuje kształt rogówki.
badanie pola widzenia. Ocena przestrzeni widzianej przez nieruchome oko stosowana w diagnostyce jaskry, chorobach nerwu wzrokowego, uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.
Pomiar długości gałki ocznej i struktur oka. Wykorzystywane w wyliczeniu mocy soczewki wewnątrzgałkowej i ocenie progresji krótkowzroczności.
Komputerowe badania wzroku. Badanie refrakcji oka i mocy rogówki w głównych osiach optycznych. Rutynowo stosowane w badaniu okulistycznym.
Badanie ciśnienia w gałce ocznej. Rutynowe badanie okulistyczne
Badanie moze być rozszerzone o uwzględnienie grubości rogówki. Pozwala na ocenę rzeczywistego ciśnienia wewnątrzgałkowego eliminując błąd pomiaru spowodowany zbyt cienka lub zbyt grubą rogówką.
Badanie kąta przesączenia. Rutynowo u wszystkich pacjentów, u których diagnozujemy jaskrę.
Badanie grubości rogówki. Wykonywane w diagnostyce jaskry, w operacjach wszczepienia pierścieni śródrogówkowych, w zwyrodnieniach rogówki.
Ocena ilości i morfologii komórek śródbłonka – pojedynczej warstwy komórek wyściełających rogówkę od wewnątrz. Rutynowo przed operacją zaćmy.
Badanie stanu naczyń siatkówki. Po podaniu kontrastu do żyły i użyciu specjalnych filtrów uzyskujemy informacje o stanie dużych i małych naczyń siatkówki, zmianach barwnikowych i nowotworowych.
ocena progresji zmian na dnie oka, archiwizacja danych.
badanie pozwalające zobrazować struktury gałki ocznej w przypadkach nieprzezierności ośrodków optycznych (bielma rogówki, zaćma dojrzała, wylew krwi do ciała szklistego)
00-215 Warszawa
ul. Dolańskiego 2
tel./fax. +48 22 654-68-06
+48 22 654-67-81
+48 22 826 65 66
info@okolaser.com.pl
rejestracja@okolaser.com.pl
kontakt@okolaser.com.pl
08-110 Siedlce
ul. Aleksandrowska 4
tel. +48 22 654-68-06,
+48 22 654-67-81,
+48 25 631-31-77